Dovolenka Egypt, Hurghada

Alf Leila Wa Leila

4
covid garancia

Egypt – Hurghada
Alf Leila Wa Leila je jedinečný hotel, ktorý kombinuje rezortný štýl so zábavou. Tento 4-hviezdičkový all inclusive hotel, ktorý je obklopený typickou arabskou architektúrou, poskytuje najvyššiu egyptskú pohostinnosť, pripomína ducha Orientu. Nachádza sa priamo za strediskom Dana Beach Resort, iba 900 m od pláže a 20 minút od medzinárodného letiska Hurghada a 25 minút od centra mesta.

Od relaxácie a užívania si egyptskej pohostinnosti až po množstvo voľnočasových a športových aktivít ponúka hotel Alf Leila wa Leila Hurghada nezabudnuteľný zážitok, vďaka ktorému sa budete cítiť svieži a oddýchnutí.

dovolenka Egypt, Hurghada Alf Leila Wa Leila

cena od *568,-€

*cena sa líši podľa vývoja cien leteniek v priebehu roka

Bratislava, 7nocí/osoba

ubytovanie v 5* rezorte, letenka+poplatky

ALL INCLUSIVE

objednať dovolenku
objednať dovolenku

Informácie – dovolenka Egypt

Na jar na brehu Červeného mora v Egypte sú už teplé a slnečné dni, s teplotou vzduchu 26-30° C.
Hurghada je plná pohody, všetky kaviarne, obchodíky sú otvorené s platnými bezpečnými opatreniami. Ponúkame bezpečné pobyty 8 dní / 7 nocí s priamymi odletmi z Bratislavy, PCR test je nutný s platnosťou 72 hodín v deň príletu do Egypta / na náklady klienta.

Tento špičkový 5-hviezdičkový novo zrekonštruovaný rezort v Hurghade ponúka súkromné prímorské letovisko na pobreží Červeného mora. K jeho vybaveniu patria vonkajšie bazény v štýle lagúny, všetky izby majú vonkajší balkón s výhľadom na záhradu alebo bazén.

K dispozícii sú 4 reštaurácie, ktoré ponúkajú rôzne kuchyne vrátane orientálnej, stredomorskej a egyptskej. Rezort Dana Beach ponúka množstvo barov vrátane baru na pláži s výhľadom na Červené more.

Hostia môžu relaxovať bezplatne na ležadlách pod slnečníkom na súkromnej pláži hotela.

K športovým možnostiam patria tenis, plážový volejbal, minigolf, šnorchlovanie, potápanie a za poplatok biliard.

Rezort je vzdialený len 15 minút jazdy od medzinárodného letiska Hurghada, transfer letisko-hotel-letisko sa hradí priamo na mieste v cene cca 15 EUR/os*.

Možnosti výletov s delegátom:
výletná loď na nádherný ostrov Orange BAY – šnorchlovanie, možnosť vidieť delfíny za os. od 35 EUR*, výlet na Safari /jazda na štvorkolkách/ 37 EUR*, Káhira, Luxor cena podľa počtu záujemcov priamo na mieste s delegátom.

*ceny sú orientačné a môžu sa mierne líšiť

EGYPT PRE VSTUP DO KRAJINY POŽADUJE:

  • vyplnenie zdravotnej karty ako aj vstupnej už obvyklej karty v lietadle pred pristátím

od 1.9.2020 je podmienkou vstupu do Egypta povinnosť predložiť negatívny PCR-test, ktorý nie je starší ako 72 hodín, toto nariadenie platí pre všetkých cestujúcich, ktorí priletia do krajiny (táto povinnosť sa nevzťahuje na deti do 6 rokov a osoby, ktoré tranzitujú v krajine) predloženie negatívneho PCR testu je povinné aj pre osoby prichádzajúce do Egypta priamo do letovísk Hurghada, Sharm El Sheikh, Marsa Matrouh a Marsa Alam .Vykonávanie PCR-testu pred vstupom do Egypta je pre cestujúcich k dispozícii aj na letiskách v Hurghade, Marsa Alam, Sharm El Sheiku a v Tabe. Od 1.9.2020 teda môžu turisti, ktorí nemohli vykonať test PCR 72 hodín pred odletom, alternatívne vykonať na vyššie uvedených letiskách za 30$ / potvrdenie musí byť v papierovej forme v anglickom jazyku / cestujúcim je umožnené opustiť letisko ihneď po vykonaní PCR testu a sú presunutí do hotela a odbavení bez čakania na výsledky testov. Výsledky testov sú doručené do hotela do 24 hodín. Klientom sa odporúča zostať na izbe v hoteli až do výsledkov testu. Ak bude test pozitívny, klienti sa dostanú do karantény. Od 01.12.2020 sú PCR testy akceptované len za predpokladu splnenia nižšie uvedených noriem: certifikát s negatívnym výsledkom PCR testu musí byť v anglickom jazyku , negatívny PCR test nesmie byť starší ako 72 hodín. musí byť opečiatkovaný a podpísaný zdravotným pracovníkom musí obsahovať vodoznak alebo QR kód, ktorý priamo odkazuje na oficiálnu webovú stránku laboratória ak klient nemá k dispozícii tlačený PCR test, musí mať oficiálny e-mail s výsledkom z oficiálnej emailovej adresy laboratória PCR test musí byť jasný a musí obsahovať všetky podrobnosti o pacientovi PCR test napísaný ručne nebude akceptovaný V prípade nedodržania vyššie uvedených noriem je potrebné, aby klient vykonal PCR test po prílete do Egypta na letisku za poplatok 30$

Hygienické opatrenia v destinácii a v hoteloch

Zdravie našich klientov je prvoradé, preto Vám v dôsledku celosvetového šírenia COVID-19 poskytneme niekoľko dôležitých informácii o ochranných opatreniach v destinácii a v hoteloch.

Nižšie nájdete Certifikáty bezpečnosti hotelov, vydané egyptským ministerstvom zdravotníctva v súlade s požiadavkami medzinárodných hotelových štandardov, aby ste sa počas svojej dovolenky cítili pohodlne.
Všetky opatrenia a informácie sú pravidelne aktualizované.

HYGIENICKÉ OPATRENIA POČAS PRÍCHODU A ODCHODU V DESTINÁCII A V HOTELI
Vzhľadom na celosvetovú pandémiu Covid-19 je možné počas Vašej dovolenky očakávať hygienické opatrenia. Úradné pokyny ministra cestovného ruchu Egyptskej arabskej republiky predpisujú početné preventívne pokyny pre prevádzku hotelov, ktoré môžu viesť k obmedzeniam v priebehu Vašej dovolenky.
Z tohto dôvodu: hotely sú povinné zabezpečiť, aby v izbe boli maximálne dvaja dospelí, pri rezervácii rodinnej izby, môže byť dodatočne ubytované max. 1 ďalšie dieťa; musí byť zabezpečené, aby viac ako polovica maximálneho predpísaného počtu osôb súčasne nepoužívala výťah; musí sa zabezpečiť, aby boli miestnosti pravidelne dobre vetrané; check-in v hoteli sa vykonáva elektronicky, mali by ste použiť vlastné pero, pri príchode a odchode bude v hoteli Vaša batožina zvonku úplne dezinfikovaná; telesná teplota hostí sa kontroluje pri každom vstupe do komplexu; dávkovače dezinfekčných prostriedkov v komplexe sa musia používať pravidelne;

NASLEDUJÚCE PRAVIDLÁ SA VZŤAHUJÚ NA VŠETKY REŠTAURÁCIE, AJ NA HOTELOVÉ REŠTAURÁCIE: reštaurácie môžu obsluhovať iba polovicu obvyklých hostí; čašníci a všetok personál musia používať rúška alebo inú ochranu tváre; pri vstupe do reštaurácie sa musí merať telesná teplota hostí; jedlo sa nesmie podávať formou bufetu; stoly musia byť od seba vzdialené najmenej 2m a nesmú sa spájať; udržujte vzdialenosť medzi ľuďmi pri stole najmenej 1m; väčšie rodiny môžu zaberať stôl s maximálne šiestimi sedadlami, musí sa však dodržať minimálna vzdialenosť; používať sa majú jednorazové príbory a tiež jednorazové servítky*; musia byť dodržané chodníky vyznačené na podlahe; vodné fajky nie sú povolené ani ponúkané;

PRAVIDLÁ TÝKAJÚCE SA KÚPEĽNÝCH OBLASTÍ A FITNESS prevádzok:
sprchy, vírivky, sauny a parné kúpele sú zatiaľ zatvorené, masáže sa nesmú ponúkať; návštevníci mimo hotela nemajú povolené používať tieto priestory;

PRE RODINY S DEŤMI:
Detské kluby sú zatvorené. Predpokladáme, že vyššie uvedené odporúčania a nariadenia sa budú dodržiavať v záujme zdravia všetkých našich hostí, aj keď predstavujú určité obmedzenia. V tejto súvislosti je však potrebné poznamenať, že vyššie uvedené obmedzenia neoprávňujú na bezplatné zrušenie zájazdu ani nevytvárajú nárok na zníženie ceny. Ďakujeme Vám milí hostia za pochopenie.

PRAVIDLÁ KARANTÉNY V EGYPTE:
karanténa sa uskutoční v hoteli, v ktorom sú ubytovaní, na vyhradenom mieste v hoteli. Klienti nenesú žiadne ďalšie náklady spojené s karanténou v hoteloch do ich odchodu.

POČAS LETU:
lietadlá sú pred každým letom dôsledne dezinfikované , prekrytie dýchacích ciest rúškom počas letu je povinné .Podávajú sa iba suché jedlá a nápoje v plechovkách , k dispozícii sú univerzálne ochranné sady obsahujúce dezinfekčné prostriedky, distribúcia tlačených novín je na palube zakázaná v lietadle je vyhradená osobitná časť pre cestujúcich s chronickým ochorením, ktorí nemôžu mať prekryté dýchacie cesty počas celého letu posledné dva rady v lietadle sú pridelené cestujúcim, ktorí prejavujú príznaky choroby. K nim je pridelená letuška a majú k dispozícii samostatné WC .

PRÍLET DO EGYPTA:
je povinné mať prekryté dýchacie cesty po dobu letu, cez prechod letiska a vo všetkých dopravných prostriedkoch (aj počas transferu) a je potrebné dodržiavať bezpečnú vzdialenosť . Vstupné víza za 25$ sú zrušené do 30.04.2021 viac informácii nájdete v článku Hygienické opatrenia počas príchodu a odchodu v každom hoteli.

NÁVRAT Z EGYPTA NA SLOVENSKO:
každý cestujúci sa musí zaregistrovať na webe https://korona.gov.sk/ehranica/ a potvrdenie v tlačenej forme o jeho vyplnení predložiť na požiadanie musí každý cestujúci, ktorý prilieta na Slovensko, teda vstupuje na územie Slovenskej republiky leteckou dopravou, je povinný vyplniť online formulár na webovej stránke Ministerstva dopravy a výstavby SR: https://www.mindop.sk/covid/ Ak klient nevyplní tieto formuláre, nebude možné klienta odbaviť na návrat na Slovensko! Vzhľadom na čas potrebný na vyplnenie a potrené internetové pripojenie, odporúčame uvedené formuláre vyplniť deň pre odletom z Egypta ešte na hoteli v mieste pobytu. WIFI pripojenie nie je k dispozícii na letisku v Hurghade.

PO NÁVRATE Z EGYPTA NA SLOVENSKO:
po príchode z Egypta je nutné absolvovať štrnásťdňovú izoláciu cestujúci bude testovaný RT-PCR metódou na ôsmy deň po príchode , osoby ukončujú izoláciu iba obdržaním negatívneho výsledku testu. Nie je možné ju ukončiť bez testovania a ani jej predísť predložením negatívneho výsledku testu na COVID-19. Deti do 10 rokov nemusia byť otestované, izolácia im skončí zároveň s ostatnými členmi spoločnej domácnosti. Pri návrate z Egypta neplatia výnimky pre osoby, ktoré boli zaočkované aj druhou dávkou vakcíny pred viac ako 14-timi dňami ani pre osoby, ktoré prekonali ochorenie COVID-19

UPOZORNENIE:
Vstup do budovy letiska M. R. Štefánika je možný len s negatívnym antigénovým alebo RT-PCR testom, resp. potvrdením o prekonaní Covid-19!