Program dovolenkových pobytov

Ozdravno-rekondičné cvičenia spojené s pohybom a relaxom Vás naplnia energiou, vitalitou a pohodou. Zdravotné cvičenia sú zamerané na odstránenie zdravotných problémov a príčin, ktoré vyvolávajú obezitu. Pomáhajú k redukcii hmotnosti, dosahujú prečisťovanie a posilňovanie orgánov – obličky, pečeň, hrubé črevo. Pôsobia na precvičenie hlbokého stabilizačného systému zodpovedného za stabilitu chrbtice, svalového tonusu a tak zaručujú vysokú efektivitu pri malej námahe na vytvarovanie si postavy. Relaxačnou časťou na pobyte sa Vám odbúra vnútorné napätie a nastolí sa vnútorná harmónia. Je dôležitá aj kvôli starostlivosti o svoje srdce, lebo v emocionálnej rovine je srdce a ním čerpaná krv symbolom radosti a lásky. Po relaxácii ustúpi únava, stres, negatívne myšlienky a nastúpi vnútorná premena, sebavedomie.

Rekondičný pobyt s CK eridar

 • Vám odpovie na otázku ako zrelaxovať a skrášliť svoje telo, ako zoštíhlieť a spevniť postavu
 • naučí Vás komplex ozdravných cvičení doplnený regeneračnými cvičeniami, ktoré zaručujú vysokú efektivitu pri malej námahe a je zameraný na tvarovanie postavy, bolesti chrbtice a prečistenie mysle
 • svojim individuálnym prístupom ku klientom Vám ukáže ako mať radosť z pohybu a bez diét si prinavrátiť prirodzenú postavu
 • priblíži Vám zásady zdravej výživy formou prednášok
 • naučí Vás relaxovať, zregenerovať fyzické telo a zharmonizovať tak telo i dušu

Pilatesova metóda je jedným z fitness programov, ktoré sa v priebehu storočia objavili. Môže sa jej venovať každý bez rozdielu veku, je určená ženám a mužom.

Tento cvičebný program zdokonalí a spevní partie strednej časti tela, zbaví Vás tukových vankúšikov, zlepší držanie tela a naučí Vás správnemu dýchaniu. Pilates vytvára rozumné telo.

Opakovaním cvikov správne naladíte zmysly a naučíte sa mentálnemu sústredeniu, zlepšuje sa fl exibilita, rovnováha a koordinácia a buduje sa silné a pevné telo. Tento cvičebný program Vám pomôže zlepšiť úroveň wellness – pohody tela a duše. Je to posilňovanie bez veľkých objemov a záťaže. Jedinečnosť cvičenia je v tom, že cvičenie sa sústreďuje na malé neviditeľné svaly, tzv. spevňujúce svaly, čo umožňuje precvičenie hlbokých svalov s vysokým efektom.

Cvičenie podľa Pilatesa nepoužíva opakovanie až do únavy svalov, ale snaží sa pozvoľna dosahovať rovnováhu všetkých svalových skupín. Je to spojenie tela a mysle, ktorý umožní zmeniť nielen telesný vzhľad, ale aj psychický stav – skľudní myseľ. Týmto cvičením predchádzame napätiu v krku a ramenách a slúži ako prevencia osteoporózy.

Čo je cieľom tejto metódy?

Harmónia tela a duše, krása a štíhlosť. Zo zdravotného hľadiska je však cieľ metódy omnoho širší: správne držanie tela, odstránenie bolestí chrbta, psychická a fyzická vyrovnanosť, správne dýchanie, zvýšenie ohybnosti a pevnosti, vitalita a radostná nálada bez stresu. Cvičenie je navrhnuté tak, aby bol do aktívnej činnosti zapojený každý sval za pomoci kontroly dychu. Dobré dýchanie, telesná a duševná angažovanosť zanechávajú v človeku pocit harmónie.

Cvičebný program je navrhnutý tak, aby obsahoval vyvážený cyklus cvikov, ktoré spevnia stred tela, pretiahnu skrátené svaly a prehĺbia dýchanie.

Zameriame sa na:

 • správne držanie tela, základy správneho dýchania, uvoľnenie ramien a šijových svalov
 • spevňovanie centra sily, preťahovanie kvadricepsov a ohýbačov
 • aktívny stoj, uvoľňovanie a ohýbanie chrbtice, spevňovanie brušných ohýbačov
 • spevňovanie sedacích svalov, formovanie bokov a stehien, zdokonaľovanie dýchania
 • spevňovanie svalov chrbta, pretiahnutie chrbtice, predklonové polohy na pretiahnutie celého tela
 • spevňovanie problémových partií tela

Program cvičení podľa Pilatesa vyformuje Vaše telo, odstráni svalovú disbalanciu a naučí vás správnemu držaniu tela.

Náš chrbát je bohato popretkávaný nervovými dráhami a posiaty reflexnými bodmi. Preto precvičenie chrbtových svalov a najmä okolia chrbtice je ozdravujúce a veľmi príjemné.

Precvičenie chrbtice a celého tela spustí proces regenerácie celého organizmu. Už po niekoľkých dňoch získame sviežosť celého tela aj mysle, pružnú chôdzu, elegantné vzpriamené držanie tela. Postupne sa zmiernia naše zdravotné problémy a zbavíme sa bolesti. Napätie, stimulujete myseľ a detoxikujete pokožku. Pohyb, relaxáciu a telovú kúru ocení každý z Vás po príchode z dovolenky.

 • SPRÁVNE DÝCHANIE, UVOĽNENOSŤ, SÚSTREDNOSŤ – na jednoduchých cvikoch sa naučíme zladiť pohyb s dychom, vnímať pocity tela, vykonávať každý pohyb uvoľnene, nenásilne a sústredením precítiť všetky slabé miesta, stuhnuté svaly, šľachy a kĺby
 • TRPEZLIVOSŤ – výsledky sa dostavujú pomaly, trvá niekedy aj niekoľko mesiacov, kým sa zlepší zdravotný stav, kým sme pružnejší, pokojnejší a vyrovnanejší. Cvičenia na pobyte sú úžasným „štartérom“, avšak skutočný pozitívny účinok cvikov dosiahneme len pravidelným cvičením.
 • PRÍSTUP K CVIČENIU – neprekračujeme pri cvičení hranicu bolesti! Bolesť spôsobuje napätie svalov, zhorší sa pohyblivosť a vzniká odpor k cvičeniu. Neporovnávajme sa a nesúťažme počas cvičenia – ak sa nám nepodarí zacvičiť niektorú pozíciu, zacvičme ju tak, ako práve zvládneme a sústreďme sa v polohe na dýchanie alebo na predstavu, ako pohyb zvládneme dokonale.

Cvičme so zavretými očami! Práve to nám napomáha odpútať sa od rušivých podnetov z okolia a lepšie sa koncentrovať.

Zážitok s MA-URI masážou je ojedinelý. Môžu ju vykonávať len ľudia, ktorí prijmú skutočnosť, že pri nej ide predovšetkým o prácu na sebe samom a až potom pomáha iným. Táto skutočnosť, ako aj to, že od MAURI maséra sa vyžaduje posilňovanie vlastností ako sú čestnosť, spravodlivosť, bdelosť, presnosť, nestrannosť, klienta obohatí. MAURI ako holistická metóda je schopná naštartovať proces ozdravovania, seba liečenia a naplní celú našu bytosť životnou energiou. Je súčasťou celistvého uzdravovacieho procesu, ktorý je zameraný na osobný rozvoj a liečenie seba samého. Starodávne korene masáže siahajú k polynézskym šamanom Kahúnom a ich 5000 rokov starej životnej filozofii Huna. Jedinečné na MAURI práci s telom je dynamická aplikácia pohybu, dotyku a rytmu. Každá časť masáže sa spája s rituálnymi tanečnými krokmi a vlnitými a ako more prúdivými pohybmi predlaktia za sprievodu polynézskej hudby. Tým sa vytvára plynulé prúdenie energie v celom tele a i v celom vnútornom prežívaní. Toto prúdenie naštartuje proces obnovovania a seba liečenia. Klient sa stáva liečiteľom a masér zastupuje rolu navigátora, ktorý ho vedie svojím pohybom, láskou a harmóniou.

Cena masáží sú v zľavnenej pobytovej cene:

Mauri masáž (celé telo) 1 hod. – 27 EUR

Klasická masáž (celé telo) 1 hod. – 18 EUR

Klasická a Mauri masáž (chrbát) 30 min. – 10 EUR

Cena masáže je v zľavnenej pobytovej cene 12 EUR

Cena za chiropraktiku: 3 EUR

Športová masáž
Má v podstate rovnakú funkciu jako relaxačná masáž.Buď je viac uvolňujúca so zameraním na odstránenie únavy, alebo naopak dráždivá, čím zlepšuje prekrvenie a prehriatie svalov

Manuálna lymfodrenáž celého tela 
Je orientovaná na lymfatický systém. Využíva rad špeciálnych hmatov na stimuláciu lymfatického systému v koži a podkoží. Udržiava lymfu v pohybe, aby sa cievy neupchávali. Stimuluje pohyb lymfy a tým napomáha odstráneniu rôznych civilizačných chorôb.

Liečebná masáž
Metóda Dovn – Breussa je špeciálne zameraná na kĺby a chrbticu.

Cena masáže je v zľavnenej pobytovej cene 10 EUR

Klasická relaxačná masáž
Odstraňuje únavu a posilňuje regeneráciu organizmu. Odstraňuje ochablosť, stuhnutosť, skrátenie a bolestivosť svalstva. Napomáha lepšiemu prekrveniu a návratu žilovej krvi a miazgy z periférií do obehového centra. Uvolní napätie, pomôže v boľavých svaloch, povzbudí krvný obeh a vylúči toxické látky. Odstráni stres a navodí emocionálnu rovnováhu.

Na hodinách aerobiku, zumba fitness alebo taeba si zlepšíte kondíciu, vyformujete si postavu a hlavne – takéto cvičenia vám dobijú životnú energiu. Aeróbnym tréningom sú aj chôdza, beh, plávanie, jazda na bicykli, korčuľovanie či tanec. Ak prekonáte počiatočnú lenivosť, cvičenie sa stane vašou každodennou súčasťou.
Priaznivé účinky aeróbnych cvičení
1. Zvyšuje sa celkové množstvo krvi v tele, organizmus je tak viac okysličený a lepšie znáša namáhavú telesnú činnosť .

2. Zvyšuje sa kapacita pľúc a podľa niektorých prieskumov to súvisí aj s predĺžením života.
3. Ak patríte medzi tých, ktorí majú problém s cholesterolom, aeróbnym cvičením si ho podstatne znížite.
4. Posilňuje kosti, ktoré majú podobne ako svaly tendenciu zosilnieť, čím častejšie a intenzívnejšie ich zaťažujeme.
5. Aeróbny tréning pomáha zvládnuť telesné a duševné napätie, ktoré musíte každodenne prekonávať v práci, ako aj v osobnom živote.
6. Zlepšiť si môžete aj svoje intelektuálne schopnosti a zvýšiť výkonnosť. Telesne zdatnejší človek má komplexnejšie myslenie a je húževnatejší pri riešení zložitých a dlhotrvajúcich problémov.

7. Tréningom na hodinách zumby, aerobiku a taeba si reálne znížite svoju hmotnosť a zabránite tomu, aby ste opäť pribrali. Samozrejme, nesmiete zabúdať na primerane vyváženú a pravidelnú stravu, ktorá je hlavným faktorom pri redukcii hmotnosti.

Zumba je tanečná fitnes hodina plná energie, skvelej hudby a dobrej nálady. Kombinuje dynamickú latinsko-americkú hudbu a latinsko-americké tance spolu s aeróbnymi pohybmi. Využíva tance ako Salsa, Merengue, Cumbia, Reaggaeton, Flamenco, Hip-hop, Cha-cha, Samba, Calypso, Belly Dance a omnoho viac… Vychádza z princípu, že cvičenie by malo byť zábavné a jednoduché. Sexy a energické latino rytmy vytvárajú PÁRTY ATMOSFÉRU, ktorá vás strhne do víru pohybu. Je to cvičenie, ktoré Vám zaručene zdvihne náladu!
Choreografie striedajú pomalé a rýchle rytmy na princípe intervalového tréningu s cieľom spaľovať tuky, vyformovať a posilniť celé telo. Zameriavajú sa na svalové partie ako zadok, nohy, ruky, brucho a ten najdôležitejší sval tela, vaše srdce!
Kombinácia latino a exotických rytmov vytvára skvelú party, na ktorej vytancujete 500 – 1000 kcal za hodinu a zanechá vo Vás skvelý pocit a dobrú náladu.

História Zumba® fitness – najlepšie veci vznikajú náhodou
Keď si známy kolumbijský choreograf, tanečník, choreograf a fitnes tréner celebrít Beto Perez zabudol hudbu na precvičovanie aerobiku, vytiahol z auta svoju obľúbenú kazetu s latino hudbou a začal improvizovať. Ľudia boli nadšení a dopyt po jeho hodinách začal vzrastať geometrickým radom. V Kolumbii sa stal tak populárny, že si ho speváčka Shakira najala ako choreografa pre jeden zo svojich albumov.
Po Betovom príchode do USA v roku 2001 spolu s dvomi podnikateľmi (Alberto Perlman a Alberto Aghion) vytvorili spoločnosť Zumba fitness, založenú na Betovej filozofii „priniesť do sveta fitnes zábavu“ a začalo sa nové šialenstvo, ktoré uchvátilo milióny ľudí na celom svete.
K júlu 2009 sa Zumba sa teší obrovskému úspechu vo viac ako 75 krajinách na celom svete, 5 miliónov ľudí navštevuje hodiny aspoň raz týždenne…Prečo je to tak? Lebo je to tá najlepšia party, akú ste kedy zažili!

Tajomstvo úspechu Zumba® fitness
Zumba je skvelá nielen pre vaše telo, ale hlavne pre vašu myseľ. Čo tak zabudnúť na bežné problémy všedného dňa a prísť vytancovať všetky svoje starosti? Vysoká dávka endorfínov zaručená!
Zábava…Je to typ cvičenia, ktoré budete chcieť robiť každý deň a budete sa z neho tešiť. Účastníci cvičenia sa bavia ako na party a ani si neuvedomujú, že cvičia.
Jednoduchosť…Môžete začať na akejkoľvek úrovni. Zumba je určená pre všetkých bez ohľadu na vek, kondíciu, tanečné či športové skúsenosti.
Efektivita…Princíp intervalového tréningu maximalizuje výdaj kalórií, spaľovanie tukov a formovanie svalov.
Originalita…Hudba, kroky, pohyby, pocit…úplne iné ako ste doteraz zažili!

ZumbAtomic® (Zumba pre deti)
Deti prirodzene radi tancujú, vrtia sa a spievajú si ak počujú nejakú skvelú hudbu. Zumbatomic pracuje s touto prirodzenou detskou energiou. Princíp je založený predovšetkým na zábave.

Čo za týždeň s nami zažijete?

Každé ráno sa pod dohľadom trénera pôjdeme poprechádzať na pláž – z kopca do kopca – rýchlo aj pomaly.

Tréner bude na základe vášho BPM sledovať intenzitu spaľovania tukov a bude na základe tejto intenzity spomaľovať alebo zrýchľovať chôdzu.

Nakoniec budeme chodiť po schodoch aby sme spevnili svoje zadočky a vyformovali si nožičky :-)

Počas celého dňa Vám budeme k dispozícii a budeme sa s Vami rozprávať o tom, čo jesť, koľko jesť a kedy jesť aby ste aj pri jedení chudli a hlavne žili zdravo.

Pred večerou si spolu zacvičíme a malými overballmi na spevnenie chrbta, vyformujeme bruško, zadok a nohy.

A to všetko stihneme spolu za jeden týždeň!! Tešíme sa na Vás :-)