Vianočné trhy Zakopane, Poľsko

ADVENT V ZAKOPANOM

Zakopane, VIanoce, Advent, trhy

Termín: 15.12. – 16.12.

Cena zájazdu: 2dni len 108,-€ Pôvodne: 128,-€

 • doprava klimatizovaným autobusom

 • sprievodca k dispozícii

 • ubytovanie v hoteli

 • raňajky v cene

 • poistenie insolventnosti

Bez obáv. Zatiaľ netreba nič platiť!

Objednať telefonicky: 0905 743 908

Chcete sa niečo spýtať?

Darujme si zážitkové Vianoce v magickej panoráme Tatier. Objavte s nami čaro vianočných trhov v mestečku Zakopané. Čo budova, to krásna drevenica. Kolorit dotvárajú živé sochy, konské záprahy, furmani v krojoch vozia návštevníkov až k plesu Morské oko. Goralská kapustnica bigos, zemiakové placky s gulášom, tradičné grilované syry, zapekanky, pirohy, jaternice kaszanki, pouliční umelci a predavači. A to všetko pri živej hudbe. Nákupy a prechádzka na ulici Krupówka kde sú svetoznáme značky butikov s útulnými kaviarničkami a vinárničkami. Galérie Krakowska a Kazimierz, trhy.

Advent Zakopane

Program zájazdu

1. deň

Odchod od Istropolisu z Bratislavy o 6.30 hod.   Príchod do mestečka Zakopané,  kde nás čaká čarovná atmosféra Vianoc,  živá hudba, rôzne goralské pochúťky, prechádzky, vianočné nákupy. Ubytovanie v 3*hoteli.

2. deň

Po raňajkách voľný program.

Možnosti –  GUBALÓWKA, KASPROV VRCH, AQUAPARK s geotermálnou vodou, vodné atrakcie, tobogány.

Krásne tatranské pleso Morské oko. Snežný ľadový labyrint určite očarí nielen dospelých návštevníkov, ale poteší aj deti. Známe bludisko bolo vytvorené pod skokanským mostíkom Wielka Krokiew prvýkrát v zimnej sezóne 2015/2016 a hneď sa zapísalo aj do Guinessovej knihy rekordov. Otvorené však  je iba v prípade  dobrých zimných podmienok. Návrat na Slovensko v neskorých večerných hodinách  o cca 22.00 hod.

Objednávka je nezáväzná. Zatiaľ netreba nič platiť!

Objednať telefonicky: 0905 743 908

V cene je zahrnuté

 • Doprava klimatizovaným autobusom

 • Ubytovanie v 3 hviezdičkovom hoteli
 • Stravovanie: 1x raňajky v hoteli
 • Sprievodca

 • Poistenie insolventnosti

Čo nie je v cene

 • Komplexné cestovné poistenie

 • Možné vstupy (na mieste): VRCH GUBALOWKA jednosmerná lanovka 15 PLN / 1123 m n.m../, AQUAPARK 50 PLN /3 hod.
  Ceny vstupov sú orientačné, počas roka sa menia.

 • Pobytová taxa hotelu 1,20€/os./deň

 • Poplatok za skupinu menej ako 30 osôb +10€

ZAKOPANE

Je najvyššie položeným poľským mestom. Bolo založené pôvodne ako osada sezónnych pastierov. Na konci 19. storočia sa Zakopané stalo kultúrnym centrom, v ktorom žili a navštevovali ho slávne osobnosti poľskej kultúry ako Wladyslaw Orkan, Stanislaw Witkiewicz, Henryk Sienkiewicz, Stefan Zeromski, Kazimierz break- Tetmajer, Jan Kasprowicz a mnohí iní. Autorom tzv. Zakopanského štýlu v stavebníctve je Stanislav Witkiewicz. Medzi najznámejšie pamiatky patria barokový drevený kostol vedľa historického cintorína na Peksowom Brzyzeku, historické goralské stavby ako Koliba pod Jedli, Atma a iné.

Rozkvet Zakopaného sa začal v polovici 19. storočia po vybudovaní železnice do Chabowky. O rozvoj Zakopaného sa ako prvý pričinil Tytus Chalubinski lekár, milovník prírody. Bol jedným z prvých priekopníkov klimatickej liečby a propagoval liečebné účinky tatranského podnebia. Veľký význam malo pre Zakopané objavenie horúcich prameňov v Jaszczuróvke. V roku 1885 bolo Zakopané uznané za kúpeľné mesto. Samotné kúpele boli založené v roku 1889.

O rozvoj Zakopaného sa významnou mierou zaslúžil gróf Wladyslav Zamoyski pričinil sa o založenie Tatranského národného parku, ktorému daroval nielen svoje pozemky, ale pomohol pri zalesňovaní týchto pozemkov. Spoločne s predstaviteľmi Poľského turisticko-vlastivedného spolku sa podieľal na rozvoji Zakopaného stavbou vodných diel, poštového úradu, škôl, múzeí a ďalších verejných budov.

Podeľte sa s priateľmi!