India, 10 dňový poznávací zájazd

DELHI-VARANASI-KHAJURAHO-ORCHA-AGRA-DELHI

Zájazd sa uskutoční ak záujem prekročí skupinu 8-10 osôb.
dovolenka India

Termín zájazdu: 15. – 25. marca 2020

Cena zájazdu: 795,-€/osoba

 • transport klimatizovaným autobusom a vlakom

 • sprievodca k dispozícii

 • deluxe 3/4* ubytovanie počas celého zájazdu

 • raňajky v cene + pitný režim
 • malé prekvapenie počas cesty

OBJEDNAŤ ZÁJAZD

Bez obáv. Objednávka nie je záväzná. Zatiaľ nemusíte nič platiť.

Chcete sa niečo spýtať?

V cene je zahrnuté

 • Transport klimatizovaným autobusom/transport vlakom
 • Anglicky hovoriaci sprievodca počas celej cesty/preklad do Slovenčiny
 • Deluxe 3/4* ubytovanie počas celého zájazdu
 • Minerálna voda na každý deň
 • Malé prekvapenie počas cesty

Čo nie je v cene

 • strava 9 eur na osobu/deň 1x obed alebo večera
 • úrazové a zdravotné poistenie
 • víza 26,-€

 • medzinárodná letenka, vnútroštátna letenka a letiskové a palivové poplatky 620,-€

 • vstupné do pamiatok 65€+ 20€ bakšisné
 • ayurvédska masáž

Program zájazdu

1.deň – Srdečné privítanie v Dillí

Pristátie v kozmopolitnom Dillí na medzinárodnom letisku Indiry Gándhiovej, kde nás privíta náš anglicky hovoriaci sprievodca. Prehliadka začne baháistický Lotosový chrám. Cestou do Nového Dillí – mesto, ktoré vybudovali Briti ako imperiálne hlavné mesto Indie v 1911 prejdeme po tzv. Kráľovskej ceste – Rajpath, ku komplexu vládnych budov spolu s prezidentským palácom na jednom konci a Indickou bránou – India Gate (42 metrov vysoký monument) na druhom konci, postavený na pamiatku obetiam 1. svetovej vojny. Na záver ešte navštívime fascinujúci Chrám Síkhov, Gurudwara Bangla Sahib. Noc strávime v Delhi.

India dovolenka, poznávací zájazd

2. deň a 3.deň – Varanasi

Ranný let do Varanasi. Príchod do mesta Varanasi ubytujeme sa v hoteli.
Varanasi ležiace na brehoch rieky Gangy v štáte Uttarpradeš. Mesto sa považuje za sväté mesto hinduistov, budhistov, džinistov. Je to jedno z najstarších nepretržite obývaných miest na svete ako povedal Mark Twain mesto staršie ako história sama. Varanasi, mesto špeciálnych svetiel a pokojnej atmosféry priťahujúce umelcov a vyznávačov meditácie z celého sveta. Mesto spájané s Gangou – posvätnou riekou všetkých hinduistov.

Návšteva Sarnáthu, kde Budha prvýkrát vystúpil so svojím posolstvom o strednej ceste k nirváne. Uvidíme Chowkandi a Dhamekh stúpu a ruiny kláštora z roku 300 p.n.l.

Večer nasadneme na loďku a budeme sa plaviť po rieke Gange. Budeme svedkami ozajstného aarti ceremony – zatvárací ceremoniál, kde kňaz predvedie púdžu – obeť bohom a hlavne matke Gange, ako ju Indovia nazývajú. Budeme sledovať rieku obklopený vôňou kadidla, množstvom kvetov a nezabudnuteľnou atmosférou.

India dovolenka, poznávací zájazd

4.deň Varanasi – Khajuraho

Nočný vlak
Po raňajkách budeme mať jogínske aktivity. Následne sa presunieme autobusom spať do mesta Varanasi na hlavnú vlakovú stanicu. Presun nočným vlakom do Khajuraho. Mesta zrodu Kamasútry.

India dovolenka, poznávací zájazd

5. deň – Khajuraho

Poobede navštívime miesto vzniku legendárnej Kamasútry, chrámy Kandariya Mahadév. Vďaka nádherne vyzdobeným chrámom je toto miesto obľúbeným pre turistov a známym na celom svete. Nie je ťažké uhádnuť prečo. Nasledovať bude historický chrám dynastie Chandela, ktorý je zaradený na zoznam UNESCO. Je tiež skrášlený sochami s erotickými motívmi. Večer si spríjemníme posedením pri bazéne.
Noc strávime v hoteli.

India dovolenka, poznávací zájazd

6. deň – Khajuraho

Ráno začneme cvičením jogy. Pozdravíme slnko načerpáme energiu. Po raňajkách navštívime mesto jeho uličky. Spoznáme život miestnych ľudí. Navštívime miestnu školu.
Večer si spríjemníme Ayurveda masážou. Noc strávime v hoteli.

India dovolenka, poznávací zájazd

7. deň – Khajuraho – Orcha

Po raňajkách sa presunieme autobusom do mesta Orcha. Navštívime nádherný chrám RAM RAJA . Pokocháme sa palácom Dynasteie Bundela. Navštívime chrám Chaturbhuj. Pokocháme sa výhľadom na mesto zo strechy chrámov. V tomto meste stavíme noc v tradičnom nádhernom hotelovom komplexe, kde sa budete cítiť ako by ste žili v dávnej dobe histórie Maharadžov.

India dovolenka, poznávací zájazd

8. deň – Orcha – Jhansi – Agra

Po raňajkách sa presuniem autobusom do mesta JHANSI ked sa vzdáme na prehliadku pevnosti.

Začiatkom 17. storočia bola pevnosť postavená Rajou Bir Singhovou na vrchole známeho ako Bangara slúžila ako pevnosť pre jeho armádu. V blízkosti sa nachádza múzeum, ktoré má zbierku sôch a poskytuje náhľad do histórie. Po prehliadke sa presunieme na vlakovú stanicu a odtiaľ rýchlikom presun do mesta Agra. V Agre prenocujeme, aby sme nabrali síl na rannú prehliadku Taj Mahalu. Legendárnej stavby lásky, ktorá patrí do jedného zo siedmich divov sveta.

9. deň – Agra

Ráno prehliadka Taj Mahalu.
Nachádza sa na brehoch rieky Jamuny a bola počas rokov 1500 a 1600 hlavným mestom Mughalského kráľovstva – jednej z najmocnejších ríš sveta.

Zaradený je na zoznam UNESCO a jeden z nových siedmych divov sveta. Najkrajší pamätník, ktorý bol kedy postavený z lásky (podľa záznamov UNESCA sa staval v rokoch 1631-1948). Panovník Mughal Shah Jahan dal postaviť toto mauzóleum pre jeho najmilovanejšiu manželku Mumtaz Mahal. Po raňajkách navštívime Červenú pevnosť, ktorá patrí k najdôležitejším pevnostiam v Indii. V čase Mugalskej ríše tu sídlili vtedajší panovníci a riadili odtiaľ celú zem. Je zaradená na zoznam UNESCO od roku 1983. V meste sa vyberieme na nákupy suvenírov. Večer a v tradičnom štýle malé prekvapenie od nás. Noc strávime v Agre.

10 deň – Agra – Delhi – Vienna

Po raňajkách nás čaká cesta spať do Delhi cca 5 hodín autobusom. Cesta na medzinárodné letisko let spať do Viedne.

Objednať zájazd do Indie – nezáväzná objednávka

Podeľte sa s priateľmi!