Fakultatívne výlety v Chorvátsku

Chorvátsko je krajinou ostrovov, polostrovov, zálivov, ktorých brehy obmýva priezračné Jadranské more. Jej rozmanitosť, krása , bohatá prímorská vegetácia, blízkosť a slovanská pohostinnosť ponúka prežitie nádherných chvíľ počas dovolenky.

Makarska riviéra, Mesto Makarska – Chorvátsko

Mesto Makarska patrí k najobľúbenejším miestam chorvátskeho pobrežia. Rozprestiera sa v dĺžke 70 km od zálivu Brela po mesto Gradac. Je považovaná za srdce Dalmácie. Má členité pobrežie s kúzelnými zátokami, drobnými kamienkami a jej pláže sú lemované borovicovými lesmi. Leží na úpätí pohoria Biokovo, takmer priamo pod jeho najvyšším vrcholom – horou sv. Jure. Príjemná klíma robia z tohto mesta skutočný raj aj pre náročnejších turistov. Široká promenáda láka turistov svojimi obchodmi, tavernami, kaviarňami a barmi, tiahnúcimi sa popri prístave. V starej romantickej časti mesta Vás iste zaujme malebné námestie s typickou dalmatínskou architekúrou a trhoviskom. Je to mesto starej architektúry a múzea mušlí. V centre sa nachádza veľmi známa diskotéka – Opera.

Makarska
Makarska - prístav

Ostrov HVAR – Chorvátsko

Malebné mestečko Jelša leží na severnom pobreží ostrova. V starom centre mesta s tradičnou dalmatínskou architektúrou dominuje barokový kostolík sv. Petra z r. 1331. Sú tu nádherné zlatožlté pláže s krištáľovočistou vodou, lemované príjemnými zákutiami borovicových lesov. Hvar si vyslúžil názov Malé Benátky, nakoľko krivolaké uličky sú plné pamiatok z gotického, renesančného a barokového obdobia. Špecifický pôvab dotvárajú kamenné domy, ktoré sú prepojené celým radom mostíkov.

Ostrov BRAČ – Bol, zlatá mys – Chorvátsko

Čarokrásny ostrov Brač v Chorvátsku je známy najznámejšou plážou Zlatni rat v mestečku Bol. Je to jedno z najstarších miest ostrova, ktorý sa pýši dominikánskym kláštorom z 15.st. Pláž s romantickými zákutiami patrí medzi 10 najkrajších pláží sveta. Je to čiastočne zalesnený výbežok z piesku dlhý cca 600 m. Zároveň je to raj pre všetky vodné športy a tiež pre cykloturistiku.

MEDUGORJE – Chorvátsko

Celodenný autobusový výlet na pútnické miesto Medugorje v Chorvátsku s návštevou vrchu Ukazanjaje, kde sa podľa starých mýtov zjavila Panna Mária. Návšteva kostola sv. Jakuba.
Výlet je spojený so zastávkou na vodopádoch Kravica a miesta, odkiaľ sa Vám naskytne nádherný pohľad na panorámu Makarskej riviéry.