Prečo dovolenka práve v Bulharsku?

10 dôvodov pre bezpečnú a úžasnú dovolenku v Bulharsku

Bulharsko použije pre bezpečnosť a hygienu pečiatku od Svetovej rady pre cestovný ruch.

1. Bezpečné cestovanie

Pečiatka Safe Travels umožňuje odlíšiť destinácie vylepšenými štandardmi pre bezpečné cestovanie. Podľa vyhlásenia Svetovej rady pre cestovný ruch a cestovný ruch (WTTC) je Bulharsko súčasťou turistických cieľov s bezpečnostnou a hygienickou cestovnou známkou.

známka safetravels

2. Krátky 2-hodinový let

Po krátkom lete presun z Burgasu na Slnečné pobrežie za 20 minút do 5 hv. aparthotelu Grand resort, ktorý nás privíta bazénmi, so záhradou v pokojnom prostredí.

3. Priateľské privítanie

Úsmev a ochota v každom smere pre svojich návštevníkov.

4. Piesočné a krásne pláže

Sa pýšia Modrou vlajkou EÚ, ktoré sa udeľujú za čistotu a kvalitu, pláž v Albene predovšetkým vďaka jemnému zlatistému piesku, pozvoľnému vstupu do mora  (servis športov, plážový servis, služby plavčíkov).

Perlou Slnečného pobrežia sa tiahne dlhá Cocoa Beach s piesočnými dunami. V hlavnej sezóne sa tu konajú preslávené diskotéky pod šírym nebom. Známe sú pláže pri letovisku Duni. Užšie pláže obklopené zalesnenými kopcami uspokoja milovníkov prírody a pokojnejšej dovolenky. Ďalšia divoká pláž Mouth Beach sa nachádza pri letovisku Sinemorec. Divoké skaliská, biely piesok a prudko sa zvažujúce dno láka milovníkov šnorchľovania a nudizmu. Komornejšie letovisko Sveti Vlas 4 km od hotela sa pýši tromi plážami ocenenými Modrou vlajkou, malebným jachtovým prístavom a jedinečnou klímou, ktorá pôsobí blahodárne na dýchacie cesty.

5. Historické pamiatky

V Bulharsku si určite prídu na svoje aj milovníci pamiatok. Romantický oslnivý  Nessebar (zapísaný na zozname UNESCOvás privíta typickými drevenými domčekmi a kľukatými dláždennými uličkami, kostolmi z byzantského obdobia, Starým Biskupským palácom, či unikátnym veterným mlynom.

Nádherná a monumentálna katedrála sv. Alexandra Nevského v Sofii sa radí medzi najvýznamnejšie pravoslávne chrámy sveta. Na zozname UNESCO je právom aj Thrácka hrobka s nástennými maľbami.

6. Panenská príroda a romantické dedinky

 zo scenérie prírodných rezervácii sa určite oplatí navštíviť rieku Ropotamo, obklopenú pralesom ,tiež Raj divočiny NP Vitoša (vlky, medvede, divoké mačky), rovnako aj chránené územie Jailata – divoké lúky, skalnaté útesy s jaskyńami, vínne pivnice. Očarujúce dedinky vo vnútrozemí (Kamen Bryag, Pastuh, Byala) sú  esenciou Bulharska.

7. Vynikajúce jedlo

Krásna príroda sa tu snúbi s vynikajúcou  chutnou a hlavne zdravou kuchyňou . Základom  sú ryby, zelenina, mäso ,šopský šalát ,známa je polievka tarator- uhorka, kôpor, kyslé mlieko. Úžasné a silné je červené bulharské víno, ktoré určite treba ochutnať.

8. Údolie tisícich ruží

Bulharsko je významným výrobcom vzácneho ružového oleja z obrích ružových plantáží z  úpätí pohoria Stará Planina. Mesto Kazanlak je vstupnou bránou do tohto voňavého údolia.

9. Blahodárne známe kúpele

Dokonalý relax ponúkajú  luxusné SPA centrá, nachádzajú sa tu prírodné kúpele. Veľmi známe sú bahenné kúpele v Burgase, klimatické kúpele Sveti Vlas či vodoliečebné minerálne kúpele v Sofii.

10. Vysoké hory

Výlet s výstupom na niektoré z Bulharských pohorí má svoje čaro. K obľúbeným patrí Pirin s romantickými jazerami a chatkami. V zimných mesiacoch sú tu ideálne podmienky pre lyžovanie. Pohorie Rila je rajom pre náročnejších turistov z hory  Musala  sú úžasné výhľady na vodopády a horské jazerá.

Kategórie: Oznamy|
Go to Top